Vydržet! Aneb dokonalá hodná holka to nikdy nevzdává

Co si vzpomínám, bylo u nás doma důležité „vydržet“ – vydržet na místě, vydržet ve škole, dospělí pak vydržet v práci, strejda vydržet s tetou a všichni vydržet v Československu.

Kdo něco nevydržel, byl srab nebo slaboch nebo obojí. Někde na dohled jsem tak celé dětství a dospívání měla někoho s méně či více zaťatými zuby, někoho, kdo více či méně trpěl a snažil se to či ono vydržet. Do svého dospělého života jsem tak vykročila s přesvědčením, že „vydržet“ je hodnota. Hodnota sama o sobě.

 „Vydržet“ je většinou nepříjemný proces, který se někdy hodně vleče, a doprovázejí ho výzvy typu: „Přece to nevzdáš!“, „Nemůžeš od toho utéct!“, „Musíš to zvládnout!“, „Musíš se překonat!“.  Za svůj život jsem vydržela leccos a trochu se stydím, že jsem to nebyla já, kdo se mě nedávno v jedné neúnosné situaci zeptal: „A co z toho budeš mít, když to vydržíš?“

24_Historka_5.pdf (127kB)Originální, krásný a užitečný dárek

 

 

9_Vystrizek.JPG


Věnovat pozornost svým potřebám, pocitům a přáním, může být považováno za sobecké. Kdo věnuje pozornost svým potřebám, pocitům a přáním, může se cítit spokojený, šťastný a plný sil. Když je člověk šťastný spokojený a plný sil, může rozdávat pohodu a energii a starat se o potřeby a přání druhých. To je ten důvod, pro který máme v letadle nasadit dýchací masku nejprve sobě a pak teprve svým dětem. A to je taky důvod, proč může velmi ohleduplné být trochu sobecký.

Máte v okolí někoho, na kom vám záleží a kdo se stará o všechny a úplně naposled nebo vůbec o sebe? Nic nechce a máte v plánu mu dát nějaký zážitek? Masáž dostal/a loni, wellness pobyt před rokem a ještě před tím dovolenou, na kterou nakonec nejel/a? 
 
A co tentokrát věnovat jako dárek tři koučovací setkání na VIA KAROLINA, kdy se bude moci věnovat jenom sám sobě/sama sobě.

Dárkový poukaz za cenu 2 500 Kč si můžete objednat na koucink@viakarolina.cz. Na platbě a předání se dohodneme.